Čas na čaj! Čaje La Chinata pre každú príležitosť

Počet milovníkov čaju neustále stúpa. Pitie čaju je zdravé, nášmu celkovému zdravotnému a duševnému stavu len prospieva. Preto Vám prinášame tento článok, ktorý vám v skratke predstaví všetky naše čaje La Chinata a pomôže vám s výberom toho pravého.

Naša úplne nová rada je tvorená z piatich príchutí. Každá v sebe kombinuje chuť a silu olivových listov spolu s rôznymi  starostlivo vybranými prísadami.

Olivové listy sú známe vďaka svojmu pozitívnemu pôsobeniu na obranyschopnosť ľudského organizmu. Rovnako pomáhajú pri boji s artritídou, znižujú krvný tlak a sú účinné ako prevencia voči neurodegeneratívnym chorobám. Práve preto ich obsahujú všetky naše čaje.

Antioxidačný a čistiaci čaj

Čaj s olivovým listom, lupeňmi ruže a čučoriedkami

Táto zmes je ideálna pre všetkých, ktorí sa o seba túžia starať aj z vnútra. Ruža pomáha prečistiť organizmus, uľahčuje vylučovanie tekutín a zlepšuje celkový stav našej pokožky a kostí, pretože podporuje vstrebávanie železa do tela. Čučoriedky spomaľujú starnutie a pomáhajú telu vylučovať toxíny. Chuť tohto čaju je sladko-ovocná a silná.

Elixír krásy

Čaj s olivovým listom, jablkom alebo šípkou

Jablko obsahuje veľa vitamínov a pomáha pečeni správne sa čistiť.  Navyše znižuje hladinu cholesterolu v krvi a pôsobí proti nespavosti.

Šípka je naopak známa ako elixír večnej mladosti. Pomáha v regenerácii a predchádza starnutiu organizmu. Je silným antioxidantom, posilňuje náš imunitný systém a vďaka vysokému obsahu betakaroténu udržuje tkaniva pevné, pružné a zlepšuje zrak.

Relaxácia a chudnutie

Čaj rooibos s olivovým listom a medovkou

Rooibos je populárny antioxidant, pomáha v boji proti mnohým chorobám. Podporuje správne fungovanie tráviaceho systému a pomáha aj pri jeho ťažkostiach. Obsahuje veľké množstvo vápnika, horčíka a fluóru, čo sú látky nevyhnutné pre zdravý stav kostí a zubov, ale tiež pomáhajú pri redukcii váhy, kožných problémoch a znižujú počet voľných radikálov v tele.

Medovka je naopak bylina s vysoko uvoľňujúcimi účinkami. Pomáha pri strese, úzkosti a duševnej nepohode, znížiuje krvný tlak.

Citrónová chuť.

Prevencia pred prechladnutím

Čaj Earl Grey s olivovým listom a modrými kvetmi

Túto kombináciu tvorí Earl Grey, čo je čierny čaj aromatizovaný bergamotom. Podporuje správne trávenie a pomáha pri ústnych infekciách. Upokojí myseľ pri depresii, úzkosti a stresu. Pomáha znižovať riziko cievnych ochorení, uvoľňuje dýchacie cesty pri nachladnutí a dodáva telu potrebnú hydratáciu, pretože obsahuje draslík.

Zmes modrých kvetov zlepšuje zrak a pomáha pri vylučovaní nadbytočných tekutín z tela. Pôsobí tiež ako prevencia proti infekciám a je skvelý proti chrípke.

Boj s cholesterolom a vysokým krvným tlakom

Zelený čaj Gunpowder s olivovým listom a zázvorom

Zelený čaj posilňuje kosti, pomáha znižovať hladinu cholesterolu v krvi, predchádza vzniku vysokého krvného tlaku, chráni ogranizmus pred otravou z jedla. Zabraňuje vzniku vrások a obezity, znižuje hladinu cukru v krvi, uľavuje od astmy, pôsobí na infekcie sluchového ústrojenstva, uvoľňuje pri strese a alergiách, zlepšuje pamäť, znižuje riziko vzniku artritídy …

Gunpowder stimuluje nervový systém a udržuje správne fungovanie metabolizmu, je taktiež využívaný pri redukcii váhy. Zázvor je bohatý na vápnik, horčík, fosfor a železo a vitamíny A, C, B1, B2, B6 a E. Veľmi dobre pôsobí proti vzniku kardiovaskulárnych ochorení, má protizápalové a utišujúce účinky. Preto sa hodí pri bolestiach kĺbov alebo zubov. Pomáha ale aj pri nevoľnosti, pôsobí ako ochrana tráviaceho ústrojenstva a proti bolesti a infekciám v hrdle.

Zdroj: https://www.lachinata.es/blog/mejores-infusiones-para-cada-necesidad/

LA CHINATA SLOVENSKO