Každodenné starostlivosť o suchú pleť

Ak máte suchú pleť, je dôležité starostlivo voliť produkty s takým zložením, aby zbytočne nedráždili Vašu pokožku. Suchá pleť ale trpí predovšetkým kvôli vonkajším faktorom: slnku, chladu a suchému vzduchu.

Suchá pleť trpí dehydratáciou v dôsledku zníženého počtu lipidov, čo sú tuky. Preto je kľúčové posilňovať jej ochrannú bariéru a zabezpečovať jej pravidelnú hydratáciu.

Prečo sa pleť vysušuje?

Kvôli nedostatku hydratácie a lipidov, tukov, ktoré udržujú ochrannú bariéru pleti funkčnú. Tieto nedostatky môže spôsobovať mnoho faktorov, ako sú stres, zima, teplo alebo suchý vzduch. Vplyv má tiež genetika a vek, pretože spolu s postupujúcimi rokmi naše mazové a potné žľazy začínajú pracovať čoraz pomalšie, a preto sa pokožke dostáva i menej hydratácie a premastenia. V dôsledku toho stráca naša pleť elasticitu a objavujú sa vrásky. Rovnako tak môže pleť vysušovať i zlá životospráva alebo kozmetika nevhodná pre suchý typ pleti.

Ako dostať pleť znovu do rovnováhy?

Predovšetkým sa treba zdravo a vyvážene stravovať a vyhýbať sa stresu, pretože stres vyvoláva v tele hormonálne zmeny, ktoré priamo ovplyvňujú pokožku. Pleť potom môže reagovať vysušením, sčervenaním a podráždením.

Aj vhodne zvolené kozmetické prípravky sú pri starostlivosti o suchú pleť dôležité. Pomáhajú ju udržiavať v rovnováhe a zdravú. Suchá pleť vyžaduje kvalitnú starostlivosť už od mladosti, vyhnete sa tak jej predčasnému starnutiu a zaistíte jej svieži vzhľad.

Prípravky pre suchú pleť

Každodenné čistenie pleti je základným krokom starostlivosti o akýkoľvek typ pleti. Pokiaľ ale potrebujeme pleti dodať ešte starostlivosť navyše, je dôležité, aby bola čistá, len tak najlepšie vstrebe všetky látky.

Pre suchú pokožku odporúčame produkty Čistiace pleťové mlieko La Chinata a Čistiacu čerešňovú penu La Chinata. Čistia pleť do hĺbky, nezanechávajú na jej povrchu mastný film, napriek tomu ale pleť dostatočne hydratujú. Ak nie ste zvyknuté používať makeup a nepotrebujete teda hĺbkovú očistu, môžete využiť naše Handmade hydratačné mydlo z medu a bambuckého masla La Chinata alebo Olivové mydlo La Chinata, ktoré je ideálne pre pleť so sklonmi k podráždeniu.

 

Hydratáciu vám zaručí Krém pre citlivú pleť La Chinata, ktorý je vyrábaný z igrediencií prírodného pôvodu a nedráždi pokožku, naopak má hojivý, protizápalový a upokojujúci účinok. Tento krém zaručí pleti znovunadobudnutie hydratácie, flexibility a dodá jej výživu, pretože obsahuje bambucké maslo a aloe vera.

Pri boji proti starnutiu bude vaším skvelým pomocníkom aj Hydratačný krém 24H La Chinata, ktorý obsahuje množstvo antioxidantov, ktoré pomáhajú s prvými príznakmi starnutia. Navyše je obohatený o hydrolyzovaný kolagén a vysoko hydratačné zložky na báze solí, aminokyselín a proteínov prírodného pôvodu.

Zázračný olej La Chinata je všestranný produkt pri starostlivosti o suchú pleť, pretože nielenže ho môžete aplikovať priamo na pokožku celého tela a tváre, ale môžete ho pridať napríklad aj do makeupu a tým zvýšiť jeho hydratačné vlastnosti.

Pre komplexnú starostlivosť o suchú pleť odporúčame využiť nasledujúce tri produkty, ktoré sa navzájom počas dňa dopĺňajú. Jedná sa o Jemný pleťový peeling La Chinata. Revitalizačný pleťový krém SPF 15 La Chinata a Nočný krém proti starnutiu La Chinata.

Raz týždenne by sa potom na pleť mala aplikovať Vyživujúce pleťová maska ​​La Chinata alebo Hydratačná pleťová maska ​​La Chinata. Všetky naše odporúčania vám pomôžu pri Vašej starostlivosti o suchú pleť. S nami udržíte pleť v rovnováhe a obnovíte jej ochrannú bariéru, bez toho aby ste svoju pokožku podráždili.

Zdroj: https://www.lachinata.es/blog/cuidados-una-piel-seca/

LA CHINATA SLOVENSKO