Krásna tvár bez make-upu Jednoduché triky ako na to

Pretože sa občas ráno ponáhľame, nezostáva nám čas nalíčiť sa a všetky nedokonalosti aj kruhy pod očami sa zjavia v celej svojej kráse. Ani vysoké teploty a potenie nie sú pre make-up ideálne. Prečo teda nenechať make-up a korektory stranou a nepokúsiť sa pleť zbaviť nedokonalostí inak? Niekedy zabúdame na to, že hlavnou príčinou škvŕn na koži, zmien farby a predčasných vrások môže byť práve make-up. Poďme sa pozrieť na niekoľko jednoduchých krokov, vďaka ktorým bude vaša pleť krásna a bez nedostatkov aj bez make-upu.

Ochrana proti slnku

Či už je leto alebo zima, slnko je tu vždy a vyžaruje UV lúče, ktoré spôsobujú našej pokožke oveľa väčšie škody, než si myslíme. UV lúče sú, okrem toho, že spôsobujú mnohé ochorenia kože, aj príčinou predčasných vrások a kožných škvŕn. Základom je teda použiť denná ochranu pred slnkom. Existuje mnoho krémov, ktoré obsahujú ochranný faktor, v lete je však vhodné používať špecifickú ochranu (krémy s vysokou ochranou proti slnečnému žiareniu), ako je napríklad Opaľovacie mlieko s ochranným faktorom SPF50 + La China.

Denné čistenie

Naša koža je denne vystavovaná vonkajším faktorom a je potrebné ju udržiavať čistú. Odporúčame každodenné čistenie pleti jedným z našich mnohých Handmade mydiel La Chinata v závislosti od druhu vašej pleti. Potom aplikujte tonikum (napr. Olivová tonizačná voda La Chinata), ktoré póry uzavrie, a nakoniec naneste ochranný krém. Ak potrebujete prípravky bojujúce proti kruhom pod očami, Sérum na očné okolie La Chinata sa stane vašim najlepším pomocníkom, ktorý hydratuje a osvieži, rovnako tak obsahuje veľké množstvo aktívnych látok pôsobiacich proti vráskam v oblasti okolo očí.

 Nočné čistenie

Rovnakým spôsobom je potrebné po dlhom dni vyčistiť pleť aj večer. Použijeme trochu Micerálnej vody La Chinata a následne aplikujeme Antioxidačné regeneračné sérum La Chinata, ktoré pleť regeneruje, obnovuje jej štruktúru, dostáva ju do rovnováhy a pomáha proti jej starnutiu. Nakoniec nanesieme Nočný krém La Chinata.

Siahnite po peelingu

Doprajte pokožke aspoň aspoň raz týždenne peeling pleti a to  Jemným pleťovým peelingom La Chinata, ktorý vďaka zrniečkam získaných z olivových kôstok odstraňuje nečistoty a odumreté bunky do hĺbky, bez toho, aby pleť poškodil. Navyše obsahuje extra panenský olivový olej, zdroj antioxidantov. Je vhodný najmä pre citlivú pokožku so sklonmi k začervenaniu.

Raz týždenne je tiež vhodné si dopriať takú pleťovú masku, ktorá bude vyhovovať typu vašej pleti. V La Chinata máme rôzne druhy masiek podľa typu pleti a radi vám pomôžeme s ich výberom. Neviete akú pleťovú masku vybrať? S nami si príde na svoje každá pleť.

 

Zdravá strava

Nezabudnite tiež na fakt, že naše stravovanie sa odráža na našej pleti. Aby sme vyzerali pekne zvonku, musíme začať vnútri. Preto je dôležité udržiavať si zdravú a vyváženú životosprávu. Existuje mnoho potravín, ktoré pôsobia priamo na pokožku, ako je napríklad extra panenský olivový olej, ktorý má blahodarný vplyv na suchú pokožku, ktorá starne najrýchlejšie. Pleti urobí dobre aj horká čokoláda, ktorá pomáha potláčať príznaky starnutia a únavy a zjemňuje pokožku. Rovnakého účinok dosiahnete aj konzumáciou paradajok, červeného mäsa, rýb a zeleného čaju.

Zabudnite teda na make-up a aspoň na nejakú dobu si užite zdravú a hladkú pleť bez potreby rannej, make-upovej “rutiny.

Zdroj: https://www.lachinata.es/blog/luce-rostro-perfecto-sin-maquillaje/

LA CHINATA SLOVENSKO