HISTÓRIA

LA CHINATA

LA CHINATA

Majstri vo výrobe olejov od roku 1932. Staráme sa o Vás zvnútra aj zvonku

Od roku 1932

HISTÓRIA


História La Chinata začína v roku 1932, kedy naši predkovia začali lisovať olivy v regióne Sierra de Gata. V tom čase sa olej získaval z veľmi primitívnych mlynov. Olivy sa vkladali do kamenných mlynov na olej, kde sa drtili, čím sa získavala pasta. Tá sa následne lisovala, aby sa z nej vytlačil olej. V lise sa vytvárali vrstvy pasty oddelené kruhovými plátmi – “capachos”, olej sa získaval tlakom. Potom sa olej odkaloval, aby sa oddelil od rastlinnej vody a zbytkov olív.

Dnes používame najmodernejšie systémy mletia a lisovania, ktoré aj napriek tomu, že sú stále čisto

mechanické, dokážu vylisovať z olív oveľa väčšie množstvo oleja čistým a kontrolovaným spôsobom tak, aby sa zaručila kvalita extra panenského olivového oleja.

Sme si vedomí rastúceho záujmu našich zákazníkov o konzumáciu zdravých a prírodných potravín, a preto už niekoľko rokov vyrábame radu vysoko kvalitných produktov, ktoré ponúkame po značkou “La Chinata Gourmet Selections”. Sú to predovšetkým produkty vyrobené z našeho najlepšieho extra panenského olivového oleja, nedávno sme však pridali ocot, med, rôzne druhy solí apod.

Už antická civilizácia vyrábala olivový olej. Nasledujeme túto tradíciu a rozvíjame ďaľšie možnosti jeho využitia už štvrtú generáciu. Vyvinuli sme širokú škálu kozmetických výrobkov, ktorých základnú zložku tvorí prírodný extra panenský olivový olej.

Na druhej strane dbáme na požiadavky modernej doby. Už veľa rokov skúmame proces vyprážania. Výsledkom tohto výskumu bolo uvedenie na trh viacerých druhov oleja určených na profesionálne využitie v teplej aj studenej kuchyni.

La Chinata
La Chinata
La Chinata

LA CHINATA JE REFERENCIOU VĎAKA NÁŠMU ZÁVÄZKU VYVÍJAŤ PRODUKTY Z OLIVOVÉHO OLEJA.

Prírodné

NAŠA FILOZOFIA


REFERENCIE

Spoločnosť La Chinata je dnes významnou značkou na španielskom gurmánskom trhu, a to vďaka nášmu zameraniu na vývoj produktov na báze olivového oleja. To je momentálne na trhu jedinečná stratégia.

EXTRA PANENSKÝ OLIVOVÝ OLEJ

Náš top produkt je extra panenský olivový olej, ktorý dávame do pozornosti najmä špičkovým reštauráciám a špecializovaným predajniam pre gurmánov.

PRODUKTY

Labužnícke a kozmetické produkty vyvinuté na báze extra panenského olivového oleja ako základnej prísady.

VÝVOZ

Náš krátkodobý zámer sa sústreďuje na zvýšenie objemu vývozu, konsolidácii zákazníkov, s ktorými spolupracujeme a otvorení nových trhov. Naše produkty sú už vo viac ako 40 krajinách sveta.

FRANŠÍZY

Ďalej rozvíjame model exkluzívnych predajní (Oleotéky La Chinata), ako vlastných, tak aj vo forme franšízy.

VÝVOJ

Pokračujeme v rozvíjaní nášho širokého sortimentu labužníckych aj kozmetických produktov na báze extra panenského olivového oleja a dobýjame nové miesta na trhu.

STARÁME SA O VÁS ZVNÚTRA AJ ZVONKU

Naša vášeň

SPOLOČNOSŤ


Máme v priemere 30 pracovníkov, naša hlavná činnosť spočíva v stáčaní jedlých olejov. Náš ročný obrat dosahuje v posledných rokoch v priemere 18 miliónov eur a náš vývoz predstavuje približne 12% obratu.

Naša spoločnosť stáča v súčasnosti asi 6 miliónov litrov oleja (asi 2,5 miliónov extra panenského olivového oleja a asi 3,5 miliónov oleja zo semien). Tieto údaje každoročne zverejňuje Národná asociácia podnikov stáčajúcich jedlé oleje (ANIERAC), ktorej sme členom.

Objem stáčaného extra panenského olivového oleja nás zaraďuje medzi 10 najvýznamnejších španielskych spoločností v tomto segmente na trhu.

V súčasnosti pravidelne spolupracujeme s viac ako 35 krajinami (väčšinou europských, ale aj amerických a ázijských). Naša obchodná politika sa sústreďuje na rozvetvenú distribučnú sieť produktov. Vyhýbame sa veľkým obchodným plochám, ktoré považujeme za nezlúčiteľné s našim

obchodným rozvojom (predovšetkým na domácom trhu).

Sme veľmi dynamická, agilná a pružná spoločnosť, prijímanie rozhodnutí je preto veľmi rýchle. Máme veľký záujem o neustále zlepšovanie a učíme sa každý deň, tak ako od našich zákazníkov, tak od našich dodávateľov, preto veríme, že sme dobrou voľbou do budúcna pre akéhokoľvek obchodného partnera, ktorý bude mať záujem s nami spolupracovať.

La Chinata
La Chinata
La Chinata

Tešíme sa na Vás

KONTAKT

Ak máte záujem o otvorenie franšízy alebo distribúciu našich produktov, kontaktujte nás.

info@lachinata.sk • La Chinata Bratislava • Židovská 299/21 • 81101 • Bratislava • Slovensko

Due to the GDPR, we need your consent to load data from Google, more information in our privacy policy.

Load Store Locator
Loading...
Stores: 0 PRINT

Store Direction

GET DIRECTIONS

Use my location to find the closest Service Provider near me

Description

LA CHINATA SLOVENSKO