Máte mastnú pleť? Zbavte sa nedokonalostí.

Aby sa pokožka zbavila nečistôt a zostala čistá, potrebuje pravidelné čistenie. Príčinou vzniku nečistôt môžu byť hormonálne zmeny, dedičnosť, nezdravý životný štýl, zlé stravovanie, ale aj faktory spôsobujúce zvýšené vylučovanie kyselín, čo vedie práve k vzniku nečistôt.

Nižšie pre Vás máme niekoľko odporúčaní, ako výskyt nečistôt znížiť a udržať je “na uzde”.

Príčinou je mastná pleť

  • Pri tvorbe mazu stratí žľazy rovnováhu a dôjde k jeho nadprodukcii. To spôsobí, že sa mazové vačky začnú upchávať a objaví sa nedokonalosti. Okrem toho nadmerná produkcia kožného mazu spôsobuje tiež nerovnováhu kyseliny, ktorá pomáha chrániť pokožku, baktérie potom ľahšie preniknú do pórov a pokožka sa zapáli.

Ako sa starať o mastnú pleť

  • Pre odstránenie prebytočného kožného mazu používajte také výrobky, ktoré pokožku vyčistia do hĺbky, bez toho aby ju vysušili a zároveň pomáhajú regulovať tvorbu kožného mazu, napríklad Tonizačnú olivovú vodu La Chinata alebo Micelárnu vodu La Chinata obsahujúcu extrakt z olivových listov, ktorý je protizápalový, antiseptický a antibakteriálny.
  • Pleťovému peelingu sa vyhýbať nemusíte, ale nepoužívajte produkty, ktoré môžu byť k Vašej pokožke agresívne. Vyberajte produkty obsahujúce látky, ktoré pokožku čistia do hĺbky a tiež ju hydratujú a chránia, ako naše Peelingové mydlo La Chinata s bio extra panenským olivovým olejom a zrniečkami z olivových kôstok. Pre veľmi citlivú pokožku potom môžeme odporučiť náš Jemný pleťový peeling La Chinata.

  • Pokiaľ ide o hydratáciu, je vhodné pravidelne aplikovať sérum, ktoré býva menej mastné než krém. Pleti tak dodáme kvalitnú porciu vitamínov a minerálov, a zároveň ju hydratujú. Na zmiešanú alebo suchú pokožku možné aplikovať ako sérum, tak pleťový krém, ale mastná pokožka si vystačí len s kvalitným pleťovým sérom. Pre tento krok odporúčame naše Regeneračné antioxidačné pleťové sérum La Chinata.

  • Aby bola pokožka zdravá navonok, je samozrejme dôležité si dávať pozor na to, čo jete. Vyvarujte sa preto konzumácii nezdravých jedál a fajčenii a snažte sa vyvarovať stresu, pretože všetky tieto faktory sa na pokožke prejavia. Tiež nezabúdajte počas dňa vypiť dostatok vody.
  • Ak športujete, je dôležité po každom cvičení pokožku umyť, zabránite tak upchávaniu pórov. Tiež sa snažte čo najviac minimalizovať kontakt vlasov s pleťou. Odborníci neodporúčajú nosiť ofinu alebo dlhé vlasy spadajúce do tváre.
  • Avšak ak problém stále pretrváva, alebo ak hovoríme o závažnom či veľmi silnom akné, je určite vhodné navštíviť lekára, alebo odborníka, pretože v týchto prípadoch býva nutné aplikovať systémovú liečbu a výnimkou nie je ani chirurgické ošetrenie.

LA CHINATA SLOVENSKO