Raňajkujte extra panenský olivový olej! Má to svoje výhody.

Raňajkovať extra panenský olivový olej vám zaručí, že začnete deň zdravo a s poriadnou dávkou energie. Raňajky je jedným z najdôležitejších jedál celého dňa, a je preto dôležité vybrať si potraviny bohaté na vitamíny a minerály, aby ste prežili deň vitálne a bez únavy.

Extra panenský olivový olej má množstvo prínosov pre naše zdravie:

  • Obsahuje kyselinu olejovú, ktorá pomáha predchádzať srdcovým ochoreniam
  • Má vysokú nutričnú hodnotu a obsahuje vytamíny B1, B2, B9 a B6
  • Obsahuje minerály ako draslík, zinok, horčík a železo
  • S extra panenským olivovým olejom získame sacharidy, nie však nasýtené tuky. Jeho mononenasýtené a polynenasýtené mastné kyseliny sú zdravé tuky, ktoré potláčajú tzv. “Zlý cholesterol”
  • Zabraňuje zlému tráveniu, plynatosti, kyslosti a zápche – podporuje činnosť čriev
  • Extra panenský olivový olej obsahuje polyfenol, mononenasýtený tuk s protizápalovými vlastnosťami, ktorý zaisťuje našu pohodu a zvyšuje hladinu endorfínov v krvi. Je preto považovaný za prírodné antidepresívum.
  • Pomáha detoxikovať pečeň a žlčník, vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam a vysokému obsahu vitamínu E.

Odporúčame konzumovať extra panenský olivový olej s pečivom. Namiesto výrobkov z bielej múky voľte tie, ktoré sú vyrobené napríklad z raže, ovsa alebo iného druhu celozrnnej múky.

Tiež si môžete dať nalačno lyžičku extra panenského olivového oleja ako prevenciu proti rôznym ochoreniam a zapôsobíte proti oxidácii buniek. Môžete pridať trochu citrónovej šťavy alebo si dať lyžičku Extra panenského olivového oleja s citrónom La Chinata podporíte tým správne fungovanie vášho imunitného systému.

Extra panenský olivový olej ochutený oregánom

Zdroj: https://www.lachinata.sk/blog

LA CHINATA SLOVENSKO