Tipy a triky v starostlivosti o vlasy

Aby boli Vaše vlasy krásne a zdravé, treba im venovať každodennú starostlivosť. Vonkajšie faktory, stres i strava má na nich priamy vplyv. Rovnako ako pri starostlivosti o pleť i pri vlasovej starostlivosti platí pravidlo, že základom je správny výber vhodných produktov. Jedine tak budú Vaše vlasy žiarivé a silné.

V nasledujúcich odsekoch Vás zoznámime s alfou a omegou vlasovej starostlivosti a odpovieme na časté otázky.

Urýchli zastrihnutia končekov rast vlasov? Bohužiaľ, je to len mýtus. Je ale pravda, že pomáha k ozdraveniu vlasov, ktoré vďaka tomu vyzerajú zdravšie. Za rast vlasov zodpovedajú vlasové korienky a tie nemožno povzbudiť zastrihnutím končekov. Aby boli vlasy zdravé, je však potrebné raz za čas končeky predsa len skrátiť.

Dôležité je aj to, či máte dlhé alebo krátke vlasy. Dlhé vlasy vyžadujú extra starostlivosť navyše, pretože nemali dlhšiu dobu možnosť sa zregenerovať a boli dlhšiu dobu vystavené nepriaznivým vplyvom (slnku, morskej soli, chlórovanej vode). Ľudia s krátkymi vlasmi naopak pravidelným strihaním prispievajú k obnove vlasových vlákien.

Starostlivosť v závislosti od typu vlasov

Obnova pánskych vlasov a prevencia voči plešateniu

Pánska kozmetická rada La Chinata obsahuje aj Pánsky revitalizačný šampón obohatený termálnou vodou, extra panenským olivovým olejom a extraktom z olivového listu. Navyše obsahuje extrakty z trstinového cukru, jablka, citrónu a čaju, ktoré vlasy do hĺbky obnovujú a stimulujú v pokožke tvorbu kolagénu. Dohromady tak dostaneme kvalitnú vlasovú starostlivosť zaisťujúcu odolné vlasy so zníženým sklonom k vypadávaniu.

Poškodené a farbené vlasy

Pre tento typ vlasov sa najlepšie hodí náš Jemný šampón La Chinata z prírodnej kozmetickej rady. Navracia vlasom ich žiarivosť a zároveň ich posilňuje vďaka obsahu vitamínu B5, ktorý zadržuhe vlhkosť vo vnútri vlasového vlákna. Tým zabraňuje ich vysušeniu a lámaniu. Navyše obsahuje hydrolizované hodváb a keratín, obe zložky uĺahčujú rozčesávanie, dodávajú vlasom stratenú elasticitu a zabraňujú krepovateniu. Pre ešte lepší výsledok odporúčame doplniť tento šampón naším vlasovým kondicionérom La Chinata z tej istej série.

Suchým alebo veľmi poškodeným vlasom pomôže po ich umytí aplikácia Regeneračného vlasového séra La Chinata, ktoré vďaka obsahu bio extra panenského olivového oleja a oleja zo sacha inchi dodá vlasom hĺbkovú hydratáciu navyše.

Pre všetky typy vlasov

Šampón La Chinata z našej klasickej rady je vhodný pre každý typ vlasov, ktoré zjemní a vyživí. Jeho umývacie zložky sú založené na extra panenskom olivovom oleji. Zaručí tak perfektné umytie vlasov, ktoré zostanú ozdravené, hodvábne a žiarivé.

Rovnako ako prírodná rada, tak aj klasická rada ponúka ako doplnkovú starostlivosť  Vlasový kondicionér La Chinata.

Hĺbková obnova vlasov

Či už potrebujú Vaše vlasy extra starostlivosť po intenzívnom opaľovaní, alebo ich len jednoducho chcete udržiavať v tej najlepšej kondícii, nič lepšie ako Hydratačnú regeneračnú vlasovú masku La Chinata v našom sortimente nenájdete. Je vyrobená na báze extra panenského olivového oleja a okrem neho obsahuje aj hydrolizovaný hodváb, olivový extrakt a termálnu vody. Táto jedinečná kombinácia zaručí Vašim vlasom hydratáciu, výživu a obnovu od korienkov až po končeky. Výsledky sú okamžite viditeľné.

Ak ste sa rozhodli starať o svoje vlasy kvalitne, vďaka našim radám si určte vyberiete ten správny produkt. Pretože toto leto je v znamení žiarivých a zdravých vlasov.

Zdroj: https://www.lachinata.es/blog/secretos-belleza-cuidado-del-cabello/

LA CHINATA SLOVENSKO